O nás

V 15 letech jsem dospěla k názoru,že mému dosavadnímu životu něco chybí… Ano, byl to pes. V té době jsem bydlela s rodiči a bratrem v malém bytě v Praze, a jelikož jsem věděla, že chci velkého psa, bylo nejprve nutné přesvědčit rodiče… Ku podivu to šlo snadněji, než jsem čekala. Za pár měsíců jsem se již stěhovala k babičce do domku se zahradou v Berouně. Nový pejsek na mě ale hned nečekal… Protože jsem po přestěhování přešla na jinou školu, tatínek si dal podmínku, že štěně si mohu koupit až za rok, když budu mít ve škole dobrý prospěch.

V době, kdy jsem se stěhovala k babičce, jsem však ještě nevěděla,na které plemeno padne moje volba. Náhoda tomu asi chtěla, že bratr měl na stole kalendář se psy a zrovna ho měl otočený na stránce, kde byli vyfoceni tři belgičtí ovčáci Malinois a pod nimi byl popisek o jejich povaze, učenlivosti a samých plusech tohoto nádherného plemene. V té chvíli jsem se do“ belgičáků“ zamilovala. Začala jsem sbírat informace, nakoupila jsem knížky o chovu a výcviku psů a po pololetním vysvědčení, které otec uznal za vyhovující, jsem kontaktovala chovatelku maliňáků (a dnes i border kolií) Katku Šoršovou a domluvila se s ní na koupi štěňátka z její CHS z Chotyně, pro které jsem si jela na začátku července 2003.

Tak přišel na svět můj úplně první pes: fenka malinoise Cesmína z Chotyně. Když uspěla hned na první mezinárodní výstavě psů (CAJC, BOB) a cca v jednom roce složila první zkoušku z výkonu (ZZO), rozhodla jsem se, že po jejím uchovnění, s ní chci odchovat štěňátka! A tak vznikla v roce 2005 moje chovatelská stanice Český Kras.